• Corsodyl 0,1% płyn do płukania jamy ustnej 200ml

Corsodyl 0,1% płyn do płukania jamy ustnej 200ml

  • Działanie: Środek przeciwbakteryjny i przeciwgrzybiczy do płukania jamy ustnej i gardła. Wykazuje działanie antyseptyczne utrzymujące się przez wiele godzin.
  • Wskazania: Okresowe zmniejszenie liczby drobnoustrojów
16,99 zł
/ szt.
Dodaj do ulubionych
Działanie: Środek przeciwbakteryjny i przeciwgrzybiczy do płukania jamy ustnej i gardła. Wykazuje działanie antyseptyczne utrzymujące się przez wiele godzin.
Wskazania: Okresowe zmniejszenie liczby drobnoustrojów w jamie ustnej. Stosowany jako wspomaganie higieny jamy ustnej przy bakteryjnych i grzybiczych zapaleniach dziąseł i błony śluzowej jamy ustnej. Przy ograniczonych możliwościach higieny jamy ustnej.
Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na chlorheksydynę i jakikolwiek składnik płynu. Obecnie nie istnieją wystarczająco udokumentowane doświadczenia lub badania potwierdzające bezpieczeństwo stosowania chlorheksydyny w okresie ciąży i karmienia. Dlatego też przy stosowaniu leku zaleca się szczególną ostrożność. Corsodyl 0,1% płyn zawiera 7,2% alkoholu etylowego.
Działania niepożądane: W bardzo rzadkich przypadkach mogą wystąpić podrażnienia błony śluzowej jamy ustnej. Odwracalne przebarwienia tkanki twardej zębów, wypełnień, brodawek języka. Może dojść do brązowych przebarwień zębów. Możliwe są zakłócenia w przebiegu gojenia ran. Poza tym może wystąpić pogorszenie zmysłu smaku lub uczucie sztywności języka. Te działania uboczne mijają samoistnie po zakończeniu stosowania. Czyszcząc zęby zwykłą pastą przed użyciem Corsodylu 0,1% można uniknąć ewentualnych przebarwień zębów, wypełnień czy protez zębowych. Również protezy można przed zastosowaniem Corsodylu 01%oczyścić preparatami do pielęgnacji protez zębowych. Jeżeli zaobserwują Państwo u siebie niepokojące objawy, w szczególności takie, które nie zostały opisane w ulotce, prosimy o zgłoszenie się do stomatologa.
Dawkowanie: Corsodyl 0,1% jest płynem gotowym do bezpośredniego stosowania i nie należy go rozcieńczać. Stosować dwa razy dziennie, najlepiej rano i wieczorem (po posiłkach i umyciu zębów). Napełnić dozownik do poziomu oznaczonego kreską (15 ml) i przez 1 minutę płukać jamę ustną. Następnie wypluć - nie połykać i nie płukać wodą. Przypadkowe połknięcie nie jest szkodliwe. Przy bakteryjnych i grzybiczych zapaleniach błony śluzowej jamy ustnej spowodowanych protezą należy oczyścić protezę dostępnymi środkami do pielęgnacji protez zębowych, a następnie zanurzyć ją na 5 minut w płynie Corsodyl 0,1%. Przed założeniem protezy należy zastosować płukanie jamy ustnej wg zaleceń podanych wyżej. Dłuższe stosowanie płynu Corsodyl 0,1% wymaga konsultacji ze stomatologiem.
Interakcja: -
Substancja czynna: -
Podmiot odpowiedzialny: -

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Kod producenta: 5908311863701
Parametry techniczne:
Opakowanie:
200 ml
,
150 ml
Lek na receptę:
nie
Rodzaj:

suplement diety

Kosmetyk leczniczy
pixel