• Tanno-Hermal Lotio, 100g

Tanno-Hermal Lotio, 100g

  • Tanno-Hermal Lotio należy stosować do osuszania sączących się wydzieli z ran, spowodowanych infekcjami, swędzącymi, powierzchniowymi chorobami skóry.
27,99 zł
/ szt.
27,99 zł / 100g
Dodaj do ulubionych

Tanno-Hermal Lotio, 100g

Substancja czynna: 100 g płynu zawiera: talk 19,5 g, tlenek cynku 15 g, garbniki syntetyczne (tanina) 1 g.

Tanno-Hermal Lotio to materiał medyczny, który dzięki zawartym w nim syntetycznym garbnikom (tanina) i ich fizyko-chemicznym, ściągającym właściwościom, osusza sączące, poinfekcyjne zmiany skórne. Tanina wraz z substancjami stałymi - tlenkiem cynku i talkiem - wiąże wydzielinę z rany i tworzy barierę ochronną na całej zmienionej chorobowo powierzchni skóry. Wysuszenie objętych stanem zapalnym, sączących partii skóry, a co za tym idzie zamykanie się ran, odbiera pożywkę bakteriom i grzybom oraz zapobiega dalszemu rozprzestrzenianiu się infekcji skórnej. Dodatkowo powstawanie bariery ochronnej zmniejsza swędzenie i podrażnienie. Tanno-Hermal Lotio chroniąc podrażnioną skórę, umożliwia jej regenerację.

Tanno-Hermal - Wsakazania 

Stosować do osuszania sączących wydzielin z ran, spowodowanych infekcyjnymi, swędzącymi powierzchniowymi chorobami skóry. Polecany jest szczególnie do stosowania w fałdach skóry (pachy, okolice narządów rodnych i odbytu, pod piersiami, między udami, między palcami rąk i stóp), jako środek wspomagający przy pieluszkowym zapaleniu skóry oraz do miejscowego leczenia swędzących i sączących wysypek skórnych. Preparat stosowany jest też w leczeniu nadmiernego pocenia się. Talk i tlenek cynku zawarte w preparacie ułatwiają szczególnie osuszanie pęcherzyków wypełnionych płynem, np. przy ospie wietrznej i opryszczce wargowej tzw. zimnie, dodatkowo łagodząc swędzenie i sączenie.

Tanno-Hermal - Przeciwwskazania

Preparatu nie wolno stosować u osób z rozpoznanym uczuleniem na garbniki syntetyczne (taninę), parahydroksybenzoesany i ich estry (parabeny: E 214 - E 219) lub na pozostałe składniki produktu. Nie wolno stosować preparatu do oczu.

Tanno-Hermal - Działania niepożądane

Sporadycznie może wystąpić podrażnienie skóry o niewielkim nasileniu, takie jak pieczenie; bardzo rzadko swędzenie. Reakcje nadwrażliwości związane z substancjami czynnymi zawartymi w tanno-Hermal Lotio odnotowano jedynie w pojedynczych przypadkach.

Tanno-Hermal - Dawkowanie 

Preparat przeznaczony jest wyłącznie do użytku zewnętrznego. Po silnym wstrząśnięciu butelką należy nanieść cienką warstwę preparatu na zmienione chorobowo partie skóry zależnie od potrzeb, kilka razy dziennie. Produkt może być aplikowany częściej, o ile jest to konieczne. Z reguły leczenie trwające około 1-2 tyg. jest wystarczające. Preparat można stosować przez dłuższy czas - np. w przypadku nadmiernego pocenia się można stosować produkt przez kilka tygodni.

Tanno-Hermal - Podmiot odpowiedzialny 

Almirall Sp. z o. o.
ul. Pileckiego 63
02-781 Warszawa

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Kod producenta: 4042762037401
Parametry techniczne:
Opakowanie:
100 g
Lek na receptę:
nie
Rodzaj:

suplement diety

Wyrób medyczny leczniczy
pixel