• Vericaust przeciw brodawkom 1ml

Vericaust przeciw brodawkom 1ml

Producent: NEPENTES S.A.
  • Działanie: Vericaust jest wyrobem medycznym stosowanym w leczeniu brodawek. Uwaga! Roztwór jest silnie żrący! Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.
  • Wskazania: Stosowanie produktu Vericaust powoduje zniszcz
21,90 zł
/ szt.
Dodaj do ulubionych
Działanie: Vericaust jest wyrobem medycznym stosowanym w leczeniu brodawek. Uwaga! Roztwór jest silnie żrący! Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.
Wskazania: Stosowanie produktu Vericaust powoduje zniszczenie brodawek zwykłych (Verrucae vulgaris).
Przeciwwskazania: Nie należy stosować produktu Vericaust: Jeśli u pacjenta stwierdzono nadwrażliwość (uczulenie) na kwas monochlorooctowy. Na twarz (w żadnym wypadku nie może dojść do kontaktu roztworu z oczami lub błoną śluzową nosa i jamy ustnej). Na okolicę narządów płciowych. Na rany lub podrażnione brodawki. Bezpośrednio po operacyjnym usunięciu brodawki skalpelem lub nożem elektrycznym (elektrokauterem), po zamrożeniu brodawki (za pomocą krioterapii), po podskórnym wstrzyknięciu bleomycyny lub zastosowaniu terapii laserowej. Dotyczy to zwłaszcza sytuacji, gdy po takim leczeniu skóra jest zaczerwieniona lub podrażniona. W powyższych sytuacjach należy odczekać co najmniej 4 tygodnie do czasu całkowitego ustąpienia zaczerwienienia lub stanu zapalnego skóry. Dopiero wtedy można rozpocząć stosowanie produktu Vericaust. W leczeniu znamion wrodzonych i brodawek starczych. W przypadku stwierdzonej skłonności do bliznowacenia (powstawania bliznowców). W okresie ciąży (mimo, iż nie ma danych wskazujących na toksyczne działanie na zarodek). U kobiet, u których nie można z pewnością wykluczyć ciąży. W okresie laktacji.
Działania niepożądane: Podczas stosowania produktu Vericaust mogą wystąpić skutki uboczne. Ocena skutków ubocznych zazwyczaj opiera się na następujących informacjach o częstości ich występowania. Bardzo często: u więcej niż 1 z 10 pacjentów; Często: u 1 do 10 pacjentów ze 100; Niezbyt często: u 1 do 10 z 1000 pacjentów; Rzadko: u 1 do 10 pacjentów z 10 000; Bardzo często: u mniej niż 1 z 10 000 pacjentów; Nie znana: częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych. Skutki uboczne: Często: Podrażnienie skóry, np. bóle, pieczenie, zaczerwienie skóry. Obserwowane szczególnie wtedy, gdy Vericaust stosowano bezpośrednio po usunięciu brodawki skalpelem lub metodą elektrokoagulacji, po krioterapii, podskórnym wstrzyknięciu bleomycyny lub w przypadku uszkodzonych brodawek po terapii laserowej. Bóle, pieczenie i zaczerwienienie skóry wokół brodawki. Obserwowano szczególnie wtedy, gdy nie przestrzegano ostrzeżeń i wskazówek dotyczących przygotowania skóry przed zastosowaniem produktu, co w efekcie spowodowało, iż nie udało się zapobiec kontaktowi skóry z produktem Vericaust. Bardzo rzadko: nadmierne bliznowacenie; reakcje nadwrażliwości; oparzenia, aż do oparzeń trzeciego stopnia; nadkażenia bakteryjne. W pojedynczych przypadkach mogą wystąpić reakcje nadwrażliwości, takie jak zaczerwienienie, silny obrzęk, pęcherze skórne i ból w znacznej odległości od leczonej powierzchni. W przypadku wystąpienia pęcherzy skórnych, martwicy tkanek lub silnej reakcji zapalnej należy przerwać stosowanie produktu. Notowano odosobnione przypadki zapalenia naczyń chłonnych. Postępowanie w przypadku wystąpienia skutków ubocznych: W razie wystąpienia któregoś z wymienionych skutków ubocznych lub jakichkolwiek skutków ubocznych niewymienionych w instrukcji używania, należy poinformować lekarza, który oceni stopień ich nasilenia i zastosuje w razie potrzeby odpowiednie leczenie.
Dawkowanie: O ile lekarz nie zaleci inaczej, niewielką ilością produktu Vericaust smarować brodawkę raz w tygodniu przy pomocy szpatułki. Produktu Vericaust nie wolno nakładać na brodawkę częściej. Dokładny opis dawkowania znajduje się na ulotce dołączonej do opakowania. Przeciętny okres leczenia trwa zwykle 5 tygodni. Jeśli pacjent ma wrażenie, że działanie roztworu Vericaust jest zbyt silne lub za słabe, należy skonsultować się ze swoim lekarzem lub farmaceutą. Przedawkowanie i inne błędy w stosowaniu: Uwaga: W razie przypadkowego kontaktu zdrowej skóry z produktem Vericaust skórę należy natychmiast obficie spłukać wodą przez dłuższy czas. Jest to konieczne również wówczas, gdy w pierwszych minutach po kontakcie nie występują żadne dolegliwości, ponieważ istnieje niebezpieczeństwo ciężkich poparzeń (aż do trzeciego stopnia). Jeśli mimo intensywnego płukania podrażnienie skóry nie ustępuje, należy natychmiast udać się do lekarza. Powierzchnie skóry dotknięte podrażnieniem lekarz powinien leczyć jak oparzenia, stosując konwencjonalną terapię miejscową.
Interakcja: Dotychczas nie stwierdzono żadnych interakcji.
Substancja czynna: 100 mg roztworu do stosowania na brodawkę zawiera 50 mg kwasu monochlorooctowego.
Podmiot odpowiedzialny: Sanofi-Aventis Sp. z o.o.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Kod producenta: 5902502363414
Parametry techniczne:
Opakowanie:
0
,
0,5 ml
,
5 ml
Lek na receptę:
nie
Rodzaj:

suplement diety

Wyrób medyczny leczniczy
pixel