• Paranit Sensitive lotion 150 ml

Paranit Sensitive lotion 150 ml

  • Paranit Sensitive Lotion to pierwszy preparat przeznaczony do długich włosów, który w 100% likwiduje wszy głowowe i gnidy już po jednej aplikacji, co zostało potwierdzone w badaniach klinicznych.
43,95 zł
/ szt.
Dodaj do ulubionych

Paranit Sensitive lotion 150 ml

 

Działanie

 Wesz głowowa to niewielki, bezskrzydły owad, który bytuje wyłącznie na owłosionej skórze głowy i żywi się krwią. Porusza się za pomocą sześciu odnóży, które umożliwiają mu przytwierdzanie się do włosa. Długość dorosłego owada wynosi 3-4 mm, żyje on około 30 dni. Samica wszy może złożyć od 200 do 300 jaj w ciągu całego cyklu życia. Po upływie 7 dni z jaj wylęgają się młode pasożyty, które po kolejnych 10 dniach osiągają zdolność rozrodczą. Podczas żerowania, wesz wstrzykuje w skórę głowy swoją ślinę, co powoduje reakcję w postaci nadwrażliwości, której towarzyszy dotkliwy świąd i podrażnienie. Aby potwierdzić rozpoznanie wszawicy, należy dokładnie przejrzeć włosy w celu wykrycia obecności wszy lub gnid, które są łatwiej dostrzegalne. Paranit Sensitive Lotion to pierwszy preparat przeznaczony do długich włosów, który w 100% likwiduje wszy głowowe i gnidy już po jednej aplikacji, co zostało potwierdzone w badaniach klinicznych. Formuła preparatu o podwójnym działaniu z Oxyphthirine® zabija wszy głowowe i unieszkodliwia je na wszystkich etapach życia pasożyta. Oxyphthirine® przyczepia się w specyficzny sposób do otworów oddechowych wszy głowowej i gnid, aby pozbawić je dopływu powietrza i w konsekwencji wysuszyć. Dodatkowo przenika do wnętrza jaj, aby zatrzymać ich rozwój. Ponieważ preparat Paranit Sensitive Lotion nie zawiera środków owadobójczych, wesz głowowa nie może uodpornić się na składniki produktu.
Wskazania

Paranit Sensitive Lotion to pierwszy preparat przeznaczony do długich włosów, który w 100% likwiduje wszy głowowe i gnidy już po jednej aplikacji, co zostało potwierdzone w badaniach klinicznych.
Przeciwwskazania

 Produktu nie należy stosować u osób uczulonych na którykolwiek ze składników preparatu; u dzieci poniżej 6 miesięcy

Dawkowanie

 Krok 1 Wykrycie obecności wszy głowowych. Korzystając z dołączonego grzebienia, należy dokładnie, najlepiej w świetle dziennym, przejrzeć włosy wszystkich członków rodziny. Wszystkie osoby, u których stwierdzono obecność pasożytów, należy poddać kuracji tego samego dnia, aby zapobiec ponownemu zakażeniu. Włosy łatwiej jest przeglądać, kiedy są suche. Najpierw należy rozczesać splątane włosy, a następnie przejrzeć je dokładnie, rozdzielając na pojedyncze pasma. Należy zwrócić szczególną uwagę na nasady włosów oraz okolice za uszami i nad karkiem, ponieważ właśnie w tych miejscach najczęściej występują skupiska wszy i gnid. Po każdym użyciu grzebień należy dokładnie wymyć w letniej wodzie z mydłem, aby uniknąć przeniesienia pasożytów na inną osobę. Krok 2 Nałożenie Paranit Sensitive Lotion. Okryj ramiona dziecka ręcznikiem, następnie rozprowadź równomiernie wystarczającą ilość preparatu na suche włosy, zwracając szczególną uwagę na okolice za uszami i powyżej karku. Upewnij się, że preparat dotarł do skóry głowy i pokrył wszystkie włosy. 1 butelka wystarcza dla jednej osoby z długimi włosami lub dla 2 osób z krótkimi lub półdługimi włosami. Krok 3 Pozostawienie na noc (8 godzin). Wmasuj preparat we włosy od nasady aż po końce. Pozostaw preparat na włosach przez noc (co najmniej 8 godzin). Jest to konieczne dla zapewnienia skutecznego działania. Poduszkę można przykryć ręcznikiem. Krok 4 Umycie i przeczesanie włosów. Następnego dnia rano umyj włosy zwykłym szamponem. Dokładnie wszystko spłucz i wyczesz mokre włosy. Użyj dołączonego grzebienia przeciw wszom, aby usunąć martwe wszy i gnidy. Należy pamiętać o odkażeniu otoczenia. Odzież, bieliznę pościelową, ręczniki oraz inne przedmioty (takie jak szczotki, grzebienie itp.), które stykały się z włosami, należy odkazić, piorąc lub myjąc je w wodzie o temperaturze 60 °C. Dom i samochód należy dokładnie odkurzyć, a następnie wyrzucić worek od odkurzacza. Można również pozostawić wszystkie rzeczy w zamkniętej torbie przez 2-3 dni, ponieważ wszy głowowe nie przeżyją bez żywienia się. Dodatkowa aplikacja nie jest wymagana. Leczenie jest zakończone, a dziecko jest ponownie wolne od wszy. Niektóre uduszone gnidy mogą pozostawać na włosach, jednak są one martwe i same znikną. Istnieje możliwość ponownego zarażenia wszami osoby wyleczonej od osób nie poddanych leczeniu (na przykład w szkole). W takim przypadku można bez obaw zastosować po raz kolejny preparat Paranit Sensitive Lotion; będzie on równie skuteczny jak za pierwszym razem. Wyłącznie do użytku zewnętrznego. W razie przypadkowego spożycia skontaktować się z lekarzem lub ośrodkiem specjalizującym się w leczeniu zatruć. Chronić oczy i błony śluzowe (ust, nosa). Jeżeli produkt dostanie się do oczu, obficie wypłukać je czystą wodą.

 
Podmiot odpowiedzialny

Omega Pharma Poland Sp. z o.o.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Kod producenta: 5391520941252
Parametry techniczne:
Postać:
płyn
Opakowanie:
150 ml
Lek na receptę:
nie
Rodzaj:

suplement diety

Wyrób medyczny leczniczy
pixel