• Test FOB do wykrywania krwi 1szt.

Test FOB do wykrywania krwi 1szt.

  • Działanie: -
  • Wskazania: Test do wykrywania krwi w kale, do samodzielnego zastosowania. Badanie na krew utajoną w kale należy przeprowadzić u osób, które obserwują u siebie objawy związane z chorobami jelita grubeg
19,99 zł
/ szt.
Dodaj do ulubionych
Działanie: -
Wskazania: Test do wykrywania krwi w kale, do samodzielnego zastosowania. Badanie na krew utajoną w kale należy przeprowadzić u osób, które obserwują u siebie objawy związane z chorobami jelita grubego. Osoby po 35 roku życia, jeśli nie mają tego typu objawów, powinny wykonać badanie na krew utajoną w kale raz w roku, natomiast w przypadku osób po 50 roku życia takie badania są koniecznością. Wskazaniem do wykonania badania na krew utajoną w kale sa także predyspozycje rodzinne, ponieważ ok. 10% zachorowań na raka jelita grubego ma charakter rodzinny. W przypadku, gdy w rodzinie wystąpił rak jelita grubego, badania na krew utajoną w kale powinno być wykonane po 25 roku życia.
Przeciwwskazania: Próbki kału nie powinny być pobierane podczas miesiączki i do 3 dni po jej wystąpieniu. Nie należy pobierać kału w czasie krwawienia hemoroidów, występowania krwi w moczu lub w przypadku uszkodzenia ścianek naczyń krwionośnych przy oddawania stolca. Alkohol, aspiryna i inne lekarstwa, zwłaszcza przyjmowane w dużej ilości, mogą powodować podrażnienia i zwiększać krwawienia. Z tego powodu należy zaprzestać stosowania tych preparatów na co najmniej 48 godzin przed wykonaniem badania.
Działania niepożądane: -
Dawkowanie: POBIERANIE PRÓBKI KAŁU DO BADANIA. Weź do ręki pojemnik do pobierania próbek kału w taki sposób, aby niebieska nakrętka była na górze, a biała na dole. Odkręć niebieską nakrętkę i za pomocą aplikatora umieszczonego w tej nakrętce pobierz próbkę kału do badania. Aby pobrać próbkę należy wkręcić końcówkę aplikatora w trzy różne miejsca badanego kołu na głębokość ok. 1 cm. Należy przy tym zwrócić uwagę, aby kanał pokrywał powierzchnię aplikatora tylko cienką warstwą. Aplikator z pobraną w powyższy sposób próbkę kału wprowadzić z powrotem do pojemnika z roztworem ekstrakcyjnym, szczelnie zakręć i energicznie potrząśnij w celu dokładnego wymieszania. WYKONANIE BADANIA. Wyjmij płytkę testową aluminiowej kopertki i umieść ją na poziomej powierzchni. W kopertce znajduje się również środek pochłaniający wilgoć, który należy wyrzucić do domowych śmieci. Badanie powinno być wykonane w ciągu godziny. Trzymając pojemnik do pobierania próbek tak, jak poprzednio (niebieska nakrętka na górze, biała na dole) odkręć tym razem białą nakrętkę, która zabezpiecza końcówkę pojemnika przed przypadkowym odłamaniem. Energicznie potrząśnij pojemnikiem, aby dokładnie wymieszać próbki kału z płynem. Następnie chwytając przez jednorazową chusteczkę za końcówkę pojemnika, odłam ją. Ściskając ścianki pojemnika nakropl 3 pełne krople roztworu do okrągłego okienka na płytce testowej. W czasie nakraplania nie dotykaj końcówką do płytki testowej. Zacznij odmierzać czas. Odczytaj wynik po 5 minutach.
Interakcja: -
Substancja czynna: -
Podmiot odpowiedzialny: -

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Kod producenta: 5907572329001
Parametry techniczne:
Opakowanie:
2szt
Lek na receptę:
nie
Rodzaj:

suplement diety

Test diagnostyczny
pixel