• Lioton 1000 żel 30 g

Lioton 1000 żel 30 g

  • Działanie: Lioton 1000 jest lekiem w postaci żelu do stosowania na skórę; zawiera heparynę, wykazuje działanie miejscowe przeciwzakrzepowe, przeciwobrzękowe i przeciwzapalne.
  • Wskazania: Leczenie wspomagające w: ch
29,49 zł
/ szt.
Dodaj do ulubionych
Działanie: Lioton 1000 jest lekiem w postaci żelu do stosowania na skórę; zawiera heparynę, wykazuje działanie miejscowe przeciwzakrzepowe, przeciwobrzękowe i przeciwzapalne.
Wskazania: Leczenie wspomagające w: chorobach żył powierzchownych takich, jak zapalenia żył, zakrzepowym zapaleniu żył, żylakach kończy dolnych; krwiakach podskórnych, stłuczeniach, obrzękach.
Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na heparynę lub którykolwiek ze składników leku (ze względu na obecność hydroksybenzoesanów metylu i propylu jako substancji pomocniczych nie należy stosować leku u osób z alergią na parabeny). Nie stosować na: otwarte rany lub sączące się zmiany skórne. Nie stosować w okolicy oczu, nosa i ust. Nie należy stosować w przypadku krwawienia. Nie wolno podawać doustnie.
Działania niepożądane: Jak każdy lek, Lioton 1000 może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. W pojedynczych przypadkach mogą wystąpić objawy reakcji alergicznych (zaczerwienienie i świąd skóry) lub objawy reakcji pseudoalergicznych. W takich przypadkach leczenie należy przerwać. U niektórych pacjentów, u których pierwotnie występuje czerwienica prawdziwa, po podaniu miejscowym heparyny w żelu mogą pojawić się zmiany skórne. Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane nie wymienione w ulotce, należy powiadomić lekarza lub farmaceutę.
Dawkowanie: Lioton 1000 przeznaczony jest do stosowania na skórę. Lek należy stosować od 1 do 3 razy na dobę nakładając 3-10cm żelu na powierzchnie skóry i delikatnie wmasować aż do wchłonięcia żelu. W przypadku ostrych obrzęków po tępych urazach zaleca się stosowanie leku przez okres do 10 dni, a w przypadku leczenia chorób żył powierzchownych od 1 do 2 tygodni.
Interakcja: -
Substancja czynna: 1g żelu zawiera 8,5mg (1000j.m.) heparyny sodowej.
Podmiot odpowiedzialny: A. Menarini Industrie Farmaceutiche Riunite S.r.l, Włochy

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Kod producenta: 5909990764129
Parametry techniczne:
Opakowanie:
30 g
Lek na receptę:
nie
Postać:
zel
Dawka:
8
,
5 mg/g
pixel