• BEN-GAY (150mg + 100mg/g) Maść przeciwbólowa, 50g

BEN-GAY (150mg + 100mg/g) Maść przeciwbólowa, 50g

  • Bengay Maść Przeciwbólowa przeznaczona jest dla dorosłych i dzieci powyżej 12 lat i wskazania w celu łagodzenia: bólów i sztywności mięśni oraz stanów spowodowanych przeciążeniem, urazem lub stanem zapalnym; bólów odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa.
27,90 zł
/ szt.
Dodaj do ulubionych

BEN-GAY (150mg + 100mg/g) Maść przeciwbólowa, 50g

Methylis salicylas + Mentholum

Bengay Maść Przeciwbólowa przeznaczona jest dla dorosłych i dzieci powyżej 12 lat i wskazania w celu łagodzenia: bólów i sztywności mięśni oraz stanów spowodowanych przeciążeniem, urazem lub stanem zapalnym; bólów odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa.

BEN-GAY - Wskazania

Bengay Maść Przeciwbólowa przeznaczona jest dla dorosłych i dzieci powyżej 12 lat i wskazania w celu łagodzenia: bólów i sztywności mięśni oraz stanów spowodowanych przeciążeniem, urazem lub stanem zapalnym; bólów odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa.

BEN-GAY - Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na salicylan metylu, mentol lub którąkolwiek substancję pomocniczą leku; podrażniona skóra i otwarte rany; dzieci poniżej 12 lat.

BEN-GAY - Dawkowanie

  1. Maść nałożyć na chore miejsce i wcierać delikatnie masując do całkowitego wchłonięcia.
  2. Wcieranie powtarzać co kilka godzin (3 do 4 razy na dobę).
  3. Stosowanie leku Bengay Maść Przeciwbólowa bez zalecenia lekarza nie powinno przekraczać 10 dni. 

BEN-GAY - Działania niepożądane

Jak każdy lek, Bengay Maść Przeciwbólowa może powodować działania niepożądane. MENTOL: Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej. Mentol może powodować u niektórych osób objawy toksyczności. Obejmują one pokrzywkę, rumień i inne odczyny skórne, jednak potencjał uczuleniowy jest niski. Działanie toksyczne wskutek spożycia nadmiernej ilości produktów zawierających mentol obejmuje nudności, ból brzucha, wymioty i objawy zaburzeń ośrodkowego układu nerwowego, takie jak zawroty głowy, zataczanie się, zaczerwienienie twarzy, senność, spowolniony oddech, śpiączka. SALICYLAN MENTOLU: Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej. Salicylan metylu charakteryzuje się wysokim bezpieczeństwem przy stosowaniu zewnętrznym, jakkolwiek może powodować miejscowe podrażnienia. Dane dotyczące zatruć odnoszące się do przypadkowego spożycia salicylanu metylu w maściach wskazują, że nie odnotowano zgonów, a także przypadków wystąpienia ciężkich działań niepożądanych. U niektórych osób w czasie stosowania leku Bengay Maść Przeciwbólowa mogą wystąpić inne działania niepożądane. W przypadku wystąpienia innych objawów niepożądanych, nie wymienionych w tej ulotce, należy poinformować o nich lekarza.

BEN-GAY - Podmiot odpowiedzialny

McNeil Healthcare (Ireland) Limited
Airton Road, Tallaght
Dublin 24, Irlandia


Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Kod producenta: 5909990760497
Parametry techniczne:
Opakowanie:
50 g
Lek na receptę:
nie
Dawka:
(0
,
15g+0
,
1g)/g
pixel