• Fosidal syrop 2 mg/1ml 150 ml

Fosidal syrop 2 mg/1ml 150 ml

  • Działanie: Syrop Fosidal zawiera fenspirydu chlorowodorek, który ma właściwości przeciwzapalne i rozkurczające oskrzela.
  • Wskazania: Fosidal stosuje się w leczeniu objawowym (kaszel i odkrztuszanie) w przebiegu chor
12,90 zł
/ szt.
Dodaj do ulubionych
Działanie: Syrop Fosidal zawiera fenspirydu chlorowodorek, który ma właściwości przeciwzapalne i rozkurczające oskrzela.
Wskazania: Fosidal stosuje się w leczeniu objawowym (kaszel i odkrztuszanie) w przebiegu chorób zapalnych oskrzeli i płuc. Uwaga: leczenie to nie może opóźniać rozpoczęcia leczenia antybiotykami, jeżeli zachodzi taka potrzeba.
Przeciwwskazania: Jeśli pacjent ma uczulenie (nadwrażliwość) na fenspiryd lub którykolwiek z pozostałych składników leku Fosidal, - u dzieci w wieku poniżej 2 lat.
Działania niepożądane: Jak każdy lek, Fosidal może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Mogą wystąpić następujące działania niepożądane: Rzadko (występują u 1 do 10 osób na 10 000): - przyspieszenie akcji serca (tachykardia) ustępujące po zmniejszeniu dawki, - rumień, wysypka, pokrzywka, - obrzęk naczynioruchowy (ograniczony, niebolesny obrzęk w obrąbie kończyn i stawów, niekiedy w obrąbie głowy i szyi, mogący powodować trudności w przełykaniu i oddychaniu). Jeśli wystąpią takie objawy, należy natychmiast powiadomić lekarza lub zgłosić się do najbliższego szpitala. Rumień trwały (miejscowe przebarwienia skóry). Częstość nieznana (częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych):- zaburzenia czynności żołądka i jelit, nudności, bóle w nadbrzuszu,- senność. Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi lub farmaceucie.
Dawkowanie: Lek Fosidal należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Do opakowania dołączona jest łyżka miarowa. Dawkowanie: Zazwyczaj stosowana dawka leku Fosidal, to: Dzieci w wieku powyżej 2 lat: 4 mg/kg masy ciała na dobę, tj.: - o masie ciała poniżej 10 kg: od 10 do 20 ml syropu na dobę w dawkach podzielonych; - o masie ciała powyżej 10 kg: od 30 do 60 ml syropu na dobę w dawkach podzielonych. Dorośli: 45 do 90 ml syropu na dobę w dawkach podzielonych.
Interakcja: -
Substancja czynna: Fenspiridi hydrochloridum
Podmiot odpowiedzialny: Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA SA

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Kod producenta: 5909990868049
Parametry techniczne:
Opakowanie:
150 ml (butelka)
Lek na receptę:
nie
Postać:
syrop
Dawka:
2 mg/ml
pixel