• Allertec Ukąszenia. aerozol na skórę

Allertec Ukąszenia. aerozol na skórę

  • Działanie: Allertec Ukąszenia zawiera dwie substancje czynne: antazolinę o działaniu przeciwhistaminowym i alfa-adrenomimetyk – nafazolinę. Współdziałanie obu tych składników prowadzi do łagodzenia miejscowych objawów zapalnyc
12,50 zł
/ szt.
41,67 zł / 100ml
Dodaj do ulubionych
Działanie: Allertec Ukąszenia zawiera dwie substancje czynne: antazolinę o działaniu przeciwhistaminowym i alfa-adrenomimetyk – nafazolinę. Współdziałanie obu tych składników prowadzi do łagodzenia miejscowych objawów zapalnych, takich jak świąd, ból, pieczenie, obrzęk, zwłaszcza jeśli mają podłoże alergiczne.
Wskazania: Stany podrażnienia skóry po ukłuciu: komarów, mrówek, meszek, pszczół, os i innych owadów.
Przeciwwskazania: Jeśli pacjent ma uczulenie na antazoliny siarczan, nafazoliny azotan lub na którykolwiek z pozostałych składników tego leku. Nie należy stosować doustnie.
Działania niepożądane: Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Mogą wystąpić reakcje nadwrażliwości i podrażnienie skóry. Rzadko mogą wystąpić: nudności, bóle i zawroty głowy, nadmierne pocenie się. Zgłaszanie działań niepożądanych: Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym wszelkie objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce. Działania niepożądane można zgłaszać bezpośrednio do Departamentu Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych, Al. Jerozolimskie 181C, 02-222 Warszawa; Tel.: + 48 22 49 21 301; Faks: + 48 22 49 21 309; e-mail: ndl@urpl.gov.pl. Dzięki zgłaszaniu działań niepożądanych można będzie zgromadzić więcej informacji na temat bezpieczeństwa stosowania leku.
Dawkowanie: Lek jest przeznaczony do stosowania miejscowego na skórę. Jeśli lekarz nie zaleci inaczej, lek należy natryskiwać na skórę w miejsca po ukłuciu owadów co 4-6 godzin. Sposób stosowania: 1. Zdjąć nasadkę ochronną znajdującą się na butelce. 2. Przed pierwszym użyciem kilka razy nacisnąć pompkę rozpylającą, aż do pojawienia się mgiełki produktu. 3. Trzymać butelkę pionowo, w odległości kilku centymetrów od miejsca po ukłuciu owadów. 4. Nacisnąć kciukiem pompkę rozpylającą kierując mgiełkę produktu na podrażnioną skórę. 5. Po użyciu produktu należy nałożyć nasadkę ochronną na butelkę. Zastosowanie większej niż zalecana dawki leku Allertec Ukąszenia: Jeżeli dojdzie do znacznego przedawkowania lub przypadkowego spożycia doustnego leku może wystąpić, zwłaszcza u dzieci, zahamowanie ośrodkowego układu nerwowego, znaczne obniżenie temperatury ciała, obniżenie ciśnienia tętniczego, bradykardia (spowolnienie czynności serca), śpiączka. W razie zażycia leku Allertec Ukąszenia doustnie, należy natychmiast zwrócić się do lekarza.
Interakcja: Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować. Nie ma danych o interakcjach leku Allertec Ukąszenia z innymi lekami.
Substancja czynna: Antazolini sulfas, Naphazolini nitras
Podmiot odpowiedzialny: Warszawskie Zakłady Farmaceutyczne Polfa S.A.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Kod producenta: 5909990938414
Parametry techniczne:
Opakowanie:
30 ml (butelka)
Lek na receptę:
nie
Postać:
aer.na skóre
,
roztwór
Dawka:
(5mg+0
,
25mg)/ml
pixel