• Ambrosol TEVA syrop 0,015 g/5ml 200 ml

Ambrosol TEVA syrop 0,015 g/5ml 200 ml

 • Działa wykrztuśnie i mukolitycznie (rozszerza śluzę). Zwiększa ilość śluzu w drogach oddechowych, zmniejsza jego lepkość, przyspiesza transport wydzieliny w drogach oddechowych, co ułatwia odkrztuszanie.
11,49 zł
/ szt.
Dodaj do ulubionych
Ambrosol TEVA syrop 0,015 g/5ml 200 ml

Opis

 Lek Ambrosol Teva w postaci syropu zawiera jako substancję czynną ambroksolu chlorowodorek, który działa wykrztuśnie i mukolitycznie (rozrzedza śluz). Zwiększa ilość śluzu w drogach oddechowych, zmniejsza jego lepkość, przyspiesza transport wydzieliny w drogach oddechowych, co ułatwia odkrztuszanie i łagodzi kaszel.  

 

Skład

 Substancją czynną leku jest ambroksolu chlorowodorek.
5 ml syropu (1 łyżka miarowa) zawiera 15 mg ambroksolu chlorowodorku.

Substancje pomocnicze: sorbitol płynny 70% (E420), glicerol (E422), kwas cytrynowy jednowodny (E330), glikol propylenowy (E1520), metylu parahydroksybenzoesan (E218), propylu parahydroksybenzoesan (E216), aromat truskawkowy, woda oczyszczona.

 

Dawkowanie

 Lek Ambrosol Teva należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. 

Lek należy zażywać doustnie, po posiłku. Leku nie należy podawać bezpośrednio przed snem. 

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: Początkowo, przez 2 do 3 dni należy stosować 30 mg ambroksolu chlorowodorku (10 ml syropu, czyli 2 łyżki miarowe) 3 razy na dobę, następnie dawkę należy zmniejszyć do 30 mg (10 ml syropu, czyli 2 łyżki miarowe) 2 razy na dobę. 

Dzieci w wieku od 6 lat do 12 lat: 15 mg ambroksolu chlorowodorku (5 ml syropu, czyli 1 łyżka miarowa) 2 do 3 razy na dobę.  

Dzieci w wieku od 2 lat do 6 lat: 7,5 mg ambroksolu chlorowodorku (2,5 ml syropu, czyli ½ łyżki miarowej) 3 razy na dobę. 

Nie stosować u dzieci bez porozumienia z lekarzem.

 

Działanie

 Ambrosol Teva jako substancję czynną zawiera ambroksolu chlorowodorek, który działa wykrztuśnie i mukolitycznie, czyli rozrzedza śluz. Zwiększając ilość śluzu w drogach oddechowych i zmniejszając jego lepkość, syrop przyspiesza transport wydzieliny w drogach oddechowych, co ułatwia odkrztuszanie oraz łagodzi kaszel.

 

Wskazania

 Wskazaniem do stosowania leku Ambrosol Teva są ostre i przewlekłe choroby dróg oddechowych, przebiegające z utrudnieniem odkrztuszania lepkiej wydzieliny oskrzelowej, takie jak:

 • ostre i przewlekłe zapalenie oskrzeli,
 • astma oskrzelowa,
 • mukowiscydoza,
 • rozedma płuc,
 • rozstrzenie oskrzeli.

 

Przeciwwskazania

 Kiedy nie stosować leku Ambrosol Teva:

 • jeśli pacjent ma uczulenie (nadwrażliwość) na ambroksolu chlorowodorek, bromoheksynę lub na którąkolwiek substancję pomocniczą;
 • jeśli u pacjenta stwierdzono dziedziczne, rzadko występujące stany nietolerancji substancji pomocniczych;
 • u dzieci w wieku poniżej 2 lat.

 

Działania niepożądane

 Jak każdy lek Ambrosol Teva może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
 
Częste działania niepożądane (występują u mniej niż 1 na 10, ale u więcej niż 1 na 100 pacjentów): zaburzenia smaku (np. zmiana smaku), nudności, osłabienie czucia (niedoczulica) w obrębie jamy ustnej i gardła.
 
Niezbyt częste działania niepożądane (występują u mniej niż 1 na 100, ale u więcej niż 1 na 1 000 pacjentów): wymioty, biegunka, bóle brzucha, niestrawność, suchość w jamie ustnej.
 
Rzadkie działania niepożądane (występują u mniej niż 1 na 1 000, ale u więcej niż 1 na 10 000 pacjentów): zgaga, wysypka, pokrzywka.
 
Działania niepożądane, których częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych, to: ciężkie reakcje skórne , takie jak zespół Stevensa-Johnsona i martwica toksyczno-rozpływna naskórka, reakcje anafilaktyczne, w tym wstrząs anafilaktyczny, obrzęk naczynioruchowy, świąd i inne reakcje nadwrażliwości, suchość w gardle.

 

Ostrzeżenia i środki ostrożności

 

 • Lek Ambrosol Teva zawiera parahydroksybenzoesan metylu i propylu, glikol propylenowy, sorbitol. Ze względu na zawartość parahydroksybenzoesanu metylu i propylu oraz glikolu propylenowego, lek może powodować reakcje alergiczne (możliwe reakcje typu późnego). 5 ml syropu zawiera 2,25 g sorbitolu. Jeśli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku.
 • Lek Ambrosol Teva może mieć lekkie działanie przeczyszczające.
 • Wartość kaloryczna sorbitolu wynosi 2,6 kcal/g.  
 • Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
 • Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.
 • Okres ważności po pierwszym otwarciu opakowania: 28 dni. 

 

Stosowanie innych leków

 Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich przyjmowanych aktualnie lub ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty. 

Ambroksolu nie należy podawać jednocześnie z lekami przeciwkaszlowymi, np. kodeiną lub lekami hamującymi wydzielanie śluzu. 

Ambroksol zwiększa przenikanie niektórych antybiotyków (np. amoksycyliny, cefuroksymu, erytromycyny, doksycykliny) do miąższu płucnego.

 

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

 Lek należy przyjmować po posiłku.

 

Ciąża i karmienie piersią

 Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.  

Nie zaleca się stosowania leku Ambrosol Teva w czasie ciąży oraz w okresie karmienia piersią.

 

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

 Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 2 lat.

 

Podmiot odpowiedzialny

TEVA PHARMACEUTICALS POLSKA
Emilii Plater 53
Warszawa

Producent

TEVA PHARMACEUTICALS POLSKA
Emilii Plater 53
Warszawa
Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Kod producenta: 5909990086603
Parametry techniczne:
Opakowanie:
200 ml
,
150 ml
Lek na receptę:
nie
Postać:
syrop
Dawka:
0
,
015 g/5ml
pixel