• Aspirin C forte (800 mg + 480 mg) x 10 tabletki musujące
  • Aspirin C forte (800 mg + 480 mg) x 10 tabletki musujące
  • Aspirin C forte (800 mg + 480 mg) x 10 tabletki musujące
  • Aspirin C forte (800 mg + 480 mg) x 10 tabletki musujące
  • Aspirin C forte (800 mg + 480 mg) x 10 tabletki musujące
  • Aspirin C forte (800 mg + 480 mg) x 10 tabletki musujące

Aspirin C forte (800 mg + 480 mg) x 10 tabletki musujące

Producent: BAYER SP. Z O.O.
  • Aspirin® C Forte to lek przeznaczony do walki z objawami przeziębienia takimi jak gorączka, ból głowy, a nawet ból gardła.
28,99 zł
/ szt.
Dodaj do ulubionych

ASPIRIN C FORTE (800 mg + 480 mg) x 10 tabletek musujących

Acidum acetylsalicylicum + Acidum ascorbicum

Aspirin C Forte tworzony jest przez dwie substancje czynne: kwas acetylosalicylowy, należący do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) oraz wspierającą jego działanie witaminę C. Pierwszy związek hamuje syntezę czynników odpowiedzialnych za proces zapalny, indukowaną przez infekcję, uraz, chorobę lub inną dolegliwość. W rezultacie zwalcza łagodny i umiarkowany ból, obniża gorączkę czy redukuje obrzęk. Tymczasem witamina C poprawia szczelność ścian naczyń krwionośnych oraz skraca czas utrzymywania się objawów przeziębienia.

ASPIRIN C FORTE - Wskazania

  • Stany zapalne i dolegliwości bólowych o umiarkowanym nasileniu, np: bóle głowy, zębów, mięśni
  • Silne bjawy przeziębienia i grypy

ASPIRIN C FORTE - Przeciwwskazania

  • Nadwrażliwość na kwas acetylosalicylowy, witaminę C lub którykolwiek z pozostałych składników leku
  • Nadwrażliwość na inne substancje czynne z grupy z NLPZ
  • Choroby towarzyszące: astma oskrzelowa, czynna lub przebyta choroba wrzodowa żołądka i/lub dwunastnicy, stany zapalne lub krwawienia z przewodu pokarmowego, ciężka niewydolność wątroby, nerek lub serca
  • Zaburzenia krzepnięcia krwi
  • Jednoczesne przyjmowanie środków przeciwzakrzepowych lub metotreksatu
  • Wiek poniżej 12. roku życia
  • III trymestr ciąży i okres karmienia piersią

Kobiety w I i II trymestrze ciąży przed zastosowaniem preparatu powinny skonsultować się z lekarzem.

ASPIRIN C FORTE - Dawkowanie

Preparat do stosowania doustnego.
Przyjąć po posiłku.
Tabletkę rozpuścić w szklance ciepłej wody.

Dorośli:
1 tabletka (800 mg kwasu acetylosalicylowego) doraźnie lub co 4 - 8 godzin.
Maksymalna dawka dobowa: 4 tabletek.

Nie przekraczać zalecanych dawek.
Jeśli po 3 dniach objawy nie ustąpią lub ulegną nasileniu, należy zgłosić się do lekarza.

ASPIRIN C FORTE - Działania niepożądane

Przed zastosowaniem produktu należy zapoznać się z jego interakcjami z innymi substancjami czynnymi (ULOTKA!). Stosowaniu Aspirin C mogą towarzyszyć takie efekty niepożądane jak: dolegliwości dyspeptyczne, podrażnienie błony śluzowej żołądka,  zaburzenia krzepnięcia krwi, reakcje alergiczne, bóle i zawroty głowy, szumy uszne.

ASPIRIN C FORTE - Dodatkowe informacje

  • Długotrwałe przyjmowanie leków przeciwbólowych, zwłaszcza w dużych dawkach, prowadzi do nefropatii postanalgetycznej
  • Ok. 7-10 dni przed planowanym zabiegiem chirurgicznym należy odstawić kwas acetylosalicylowy ze względu na ryzyko wydłużonego czasu krwawienia
  • Nie łączyć preparatu z etanolem

ASPIRIN C FORTE - Podmiot odpowiedzialny

Bayer Sp. z o.o.
Al. Jerozolimskie 158
02-326 Warszawa

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Kod producenta: 5908229300756
pixel