• 4Flex PureGel 100mg/g żel na ból i stan zapalny mięśni i stawów, 100 g
 • 4Flex PureGel 100mg/g żel na ból i stan zapalny mięśni i stawów, 100 g
 • 4Flex PureGel 100mg/g żel na ból i stan zapalny mięśni i stawów, 100 g
 • 4Flex PureGel 100mg/g żel na ból i stan zapalny mięśni i stawów, 100 g
 • 4Flex PureGel 100mg/g żel na ból i stan zapalny mięśni i stawów, 100 g

4Flex PureGel 100mg/g żel na ból i stan zapalny mięśni i stawów, 100 g

 • NOWY 4Flex PureGel to LEK w postaci bezbarwnego żelu. Zawiera naproksen, który dobrze przenika do mazi stawowej i na długo pozostaje w tkankach stawu. Precyzyjnie działa w miejscu objętym stanem zapalnym i bólem.
26,90 zł
/ szt.
26,90 zł / 100g
Dodaj do ulubionych

4Flex PureGel 100mg/g żel na ból i stan zapalny mięśni i stawów, 100 g

 

Opis produktu

Substancją aktywną, zawartą w leku 4Flex PureGel jest naproksen. Należy on do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Poza działaniem przeciwzapalnym, wykazuje również właściwości przeciwbólowe. Lek 4Flex PureGel zawiera też substancje pomocnicze: Trolamina, Etanol 96%, Karbomer, Woda oczyszczona.

Precyzyjnie działa w miejscu objętym stanem zapalnym i bólem.

 • działa przeciwzapalnie
 • działa przeciwbólowo
 • poprawia ruchomość stawu

Produkt leczniczy 4Flex PureGel jest wskazany do miejscowego, objawowego leczenia:

 • bóle mięśniowo-stawowe

 • choroba zwyrodnieniowa stawów

Co zawiera lek 4Flex PureGel – skład:

1g żelu zawiera 100 mg naproksenu (Naproxenum) oraz substancje pomocnicze: Trolamina, Etanol 96%, Karbomer, Woda oczyszczona.

Postać farmaceutyczna:
Żel
Przejrzysty, jednorodny, bezbarwny lub o barwie żółtawej/lekko żółtej żel.

Dawkowanie - jak stosować żel przeciwbólowy i przeciwzapalny lek 4Flex PureGel?

4Flex PureGel należy stosować miejscowo na skórę 4 do 5 razy na dobę w odstępach kilkugodzinnych. Dawka zależy od powierzchni objętej schorzeniem, najczęściej należy użyć pasek żelu o długości około 4 cm.
Maksymalna dawka dobowa naproksenu wynosi 1000 mg.

Sposób podawania

Po posmarowaniu, żel rozprowadzić w miejscu bólu i masować do całkowitego wchłonięcia. Po zastosowaniu produktu leczniczego należy umyć ręce, o ile leczenie ich nie dotyczy. Produktu leczniczego nie należy przykrywać opatrunkami takimi jak: bandaże czy plastry.

Czas trwania leczenia

Czas trwania leczenia zależy od rodzaju schorzenia oraz skuteczności leczenia, zwykle wynosi nie dłużej niż kilka tygodni (najczęściej do 4 tygodni). Jeżeli ból i obrzęk nie ustąpią lub nasilą się po 1 tygodniu stosowania produktu leczniczego, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem.

Dzieci i młodzież

Z powodu braku danych na temat bezpieczeństwa stosowania i skuteczności produktu u dzieci i młodzieży, grupę docelową należy ograniczyć do dorosłych.

Przeciwwskazania / Kiedy nie stosować leku 4Flex PureGel?

 • Nadwrażliwość na naproksen lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

 • Nadwrażliwość na salicylany i inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (w tym kwas acetylosalicylowy).

 • Nie stosować w III trymestrze ciąży.

Specjalne ostrzeżenia i środki ostrożności dotyczące stosowania

Nie należy stosować produktu leczniczego 4Flex PureGel na uszkodzoną skórę, otwarte rany, stany zapalne skóry, błony śluzowe oraz do oczu. W razie przedostania się żelu do oczu lub na błony śluzowe należy usunąć żel obficie spłukując wodą.

Produkt leczniczy 4Flex PureGel należy ostrożnie stosować:

- w przypadku wystąpienia w przeszłości reakcji alergicznych (wysypka, świąd, zaczerwienienie) podczas leczenia lekami z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych;

- gdy stosowany jest na duże powierzchnie skóry długotrwale, gdyż istnieje możliwość wystąpienia ogólnoustrojowych reakcji niepożądanych.

Po wystąpieniu wyżej wymienionych objawów należy odstawić produkt leczniczy.

Ze względu na możliwość wchłonięcia naproksenu do krwiobiegu należy zachować ostrożność podczas leczenia pacjentów z niewydolnością wątroby, nerek, owrzodzeniem przewodu pokarmowego i skazą krwotoczną.

W okresie leczenia oraz 2 tygodnie po zakończeniu leczenia, należy unikać bezpośredniego światła słonecznego oraz opalania w solarium.

Interakcje 4Flex PureGel z innymi produktami leczniczymi i inne rodzaje interakcji

Podczas prawidłowego stosowania produktu leczniczego 4Flex PureGel, z uwagi na nieznaczne wchłanianie substancji czynnej do krwiobiegu (około 1%), wystąpienie klinicznie istotnych interakcji naproksenu z innymi lekami jest mało prawdopodobne.

Dotychczas nie obserwowano interakcji naproksenu podawanego miejscowo na skórę z innymi lekami. Jednakże w przypadku długotrwałego stosowania produktu leczniczego na duże powierzchnie skóry nie można całkowicie wykluczyć wystąpienia takiej interakcji.

Kwas acetylosalicylowy
Kliniczne dane farmakodynamiczne wskazują, że jednoczesne (w tym samym dniu) przyjmowanie naproksenu przez okres dłuższy niż jeden dzień, osłabia wpływ małych dawek kwasu acetylosalicylowego na aktywność płytek krwi, co może trwać do kilku dni po zaprzestaniu stosowania naproksenu. Znaczenie kliniczne tego działania nie jest znane.

Wpływ na płodność, ciążę i laktację

Ciąża

Naproksen powoduje opóźnienie akcji porodowej u zwierząt i wpływa na układ sercowo-naczyniowy płodu ludzkiego (zamknięcie przewodu tętniczego). Z tego względu produktu 4Flex PureGel nie należy stosować w czasie ciąży, z wyjątkiem przypadków zalecanych i nadzorowanych przez lekarza.

Stosowanie naproksenu w ciąży wymaga starannego rozważenia potencjalnych korzyści dla matki oraz płodu w I i II trymestrze ciąży. W III trymestrze ciąży stosowanie produktu leczniczego 4Flex PureGel jest przeciwwskazane.

Karmienie piersią

Nie należy stosować 4Flex PureGel podczas karmienia piersią. Naproksen przenika do mleka kobiet karmiących piersią, ze względu na to lekarz powinien podjąć decyzję, czy kobieta ma przerwać karmienie piersią, czy odstawić produkt leczniczy.

Wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn
Brak danych dotyczących wpływu naproksenu podanego miejscowo na skórę mających wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania maszyn.

Działania niepożądane

Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej

Rzadko: Miejscowe podrażnienie skóry (rumień, świąd, pieczenie), które przemija po odstawieniu produktu leczniczego. Zostały również zaobserwowane nieliczne przypadki pęcherzykowej wysypki na skórze o różnym nasileniu.

W przypadku długotrwałego stosowania na duże powierzchnie skóry mogą wystąpić objawy niepożądane wynikające z ogólnego działania naproksenu (np. nudności, biegunka, senność, bóle głowy, reakcje nadwrażliwości).

Możliwe są reakcje uwrażliwienia na światło.

Przedawkowanie
Nie znane są żadne przypadki przedawkowania.
Ze względu na niewielkie wchłanianie naproksenu przez skórę do krwiobiegu nie istnieje ryzyko przedawkowania lub zatrucia produktem leczniczym przeznaczonym do stosowania miejscowego.
Jednakże, w skutek nieprawidłowego stosowania lub przypadkowego spożycia, możliwe jest wystąpienie ogólnoustrojowych objawów niepożądanych. W takim przypadku należy podjąć postępowanie terapeutyczne właściwe dla zatruć niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi.

Przechowywanie / Okres ważności:

 • Lek należy przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.

 • Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

 • Nie stosować tego leku po upływie terminu ważności zamieszczonego na opakowaniu.

 • Okres ważności fabrycznie zamkniętej tuby: 2 lata

 • Okres ważności po pierwszym otwarciu: 6 miesięcy

Podmiot odpowiedzialny

Bausch Health Ireland Limited

3013 Lake Drive

Citywest Business Campus

Dublin 24, D24PPT3

Irlandia

Wytwórca:

EMO-FARM Sp. z o.o.

ul. Łódzka 52

95-054 Ksawerów

Przedstawiciel podmiotu odpowiedzialnego:

Bausch Health Poland sp. z o. o.

Ul. Przemysłowa 2, 35-959 Rzeszów

 

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

 

Kod producenta: 5909991373184
Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Kod producenta: 5909991373184
Parametry techniczne:
Postać:
zel
,
opakowanie
Dawka:
0
,
1 g/g
Opakowanie:
100 g
Lek na receptę:
nie
pixel