• APAP INTENSE (200mg + 500mg) x 10 tabletek powlekanych

APAP INTENSE (200mg + 500mg) x 10 tabletek powlekanych

  • Lek Apap Intense zawiera dwie substancje czynne: ibuprofen i paracetamol. Ibuprofen jest lekiem przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych, które łagodzą gorączkę, ból i obrzęk.
11,99 zł
/ szt.
Dodaj do ulubionych

APAP INTENSE (200mg + 500mg) x 10 tabletek powlekanych

1 tabletka powlekana Apap intense zawiera 200 mg ibuprofenu i 500 mg paracetamolu.

APAP INTENSE - Wskazania

Lek Apap intense jest stosowany w krótkotrwałym leczeniu łagodnego lub umiarkowanego bólu związanego z migreną, bólu głowy, bólu pleców, bólów menstruacyjnych, bólu zęba, bólów reumatycznych, bólu mięśni, bólu związanego z łagodnymi postaciami zapalenia stawów. Lek Apap intense jest także wskazany w leczeniu objawów przeziębienia oraz grypy, bólu gardła i gorączki.

APAP INTENSE - Przeciwwskazania

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować w przypadku uczulenia na kwas acetylosalicylowy lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne. Nie stosować równocześnie z innymi lekami, które zawierają paracetamol. Nie stosować równocześnie z lekami przeciwbólowymi np. ibuprofenem lub kwasem acetylosalicylowym w dużych dawkach (powyżej 75mg na dobę) lub z innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi, w tym inhibitorami cyklooksygenazy-2 (COX-2). Nie stosować w przypadku występującego obecnie lub w przeszłości owrzodzenia lub krwawienia w obrębie żołądka lub dwunastnicy. Nie stosować w przypadku zaburzeń krzepnięcia krwi. Nie stosować w przypadku niewydolności serca, wątroby lub nerek. Nie stosować w trzecim trymestrze ciąży.

APAP INTENSE - Dawkowanie

Lek należy zawsze stosować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Dorośli
1 tabletka Apap intense, nie częściej niż 3 razy na dobę. Należy zachować co najmniej 6 godzin przerwy pomiędzy kolejnymi dawkami. Jeśli po przyjęciu 1 tabletki objawy nie ustępują, można przyjąć maksymalnie 2 tabletki, nie częściej niż 3 razy na dobę. Nie należy przyjmować więcej niż 6 tabletek w ciągu 24 godzin (co odpowiada 1200 mg ibuprofenu i 3000 mg paracetamolu na dobę). Lek Apap intense jest przeznaczony do krótkotrwałego stosowania; nie należy go stosować dłużej niż przez 3 dni. Jeśli objawy nasilą się lub nie ustąpią, należy skontaktować się z lekarzem.
Dzieci i młodzież
Leku Apap intense nie należy stosować u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.
Osoby w podeszłym wieku
Nie jest wymagane dostosowanie dawki leku Apap intense u osób w podeszłym wieku.
Pacjenci z zaburzeniami czynności wątroby lub nerek
Zastosowanie leku Apap intense u osób z chorobami wątroby lub nerek należy omówić z lekarzem lub farmaceutą.
Sposób podawania
Tabletkę należy przyjmować podczas posiłku i popijać wodą.

APAP INTENSE - Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Należy przerwać stosowanie oraz skontaktować się z lekarzem jeśli wystąpią:

  • zgaga, niestrawność
  • objawy krwawienia z przewodu pokarmowego (silny ból brzucha, krwawe wymioty lub wymioty zawierające cząsteczki o ciemnej barwie, które przypominają fusy kawy, krew w stolcu, czarne smoliste stolce)
  • objawy zapalenia opon mózgowych takie jak sztywność karku, bóle głowy, nudności lub wymioty, gorączka lub uczucie dezorientacji
  • objawy ciężkiej reakcji alergicznej (obrzęk twarzy, języka lub gardła, trudności w oddychaniu, nasilenie astmy)
  • ciężkie reakcje skórne, określane jako zespół DRESS (częstotliwość nieznana). Do objawów zespołu DRESS należą: wysypka skórna, gorączka, obrzęk węzłów chłonnych oraz zwiększenie liczby eozynofilów (rodzaj białych krwinek)


Inne możliwe działania niepożądane
Często (mogą wystąpić u 1 na 10 osób)

  • bóle brzucha lub złe samopoczucie, nudności lub wymioty, biegunka
  • zwiększona aktywność enzymów wątrobowych (w badaniach krwi)

Niezbyt często (mogą wystąpić u 1 na 100 osób)

  • ból głowy i zawroty głowy, gazy i zaparcia, wysypka, obrzęk twarzy
  • zmniejszenie liczby krwinek czerwonych lub zwiększenie liczby płytek krwi (komórki krwi biorące udział w krzepnięciu krwi)

Bardzo rzadko (mogą wystąpić u mniej niż 1 na 10 000 osób)

  • zmniejszenie liczby krwinek (objawiające się bólem gardła, owrzodzeniem jamy ustnej, objawami grypopodobnymi, silnym zmęczeniem, niewyjaśnionymi krwawieniami, powstawaniem siniaków oraz krwawieniami z nosa)
  • zaburzenia widzenia, dzwonienie w uszach, uczucie wirowania
  • dezorientacja, depresja, omamy
  • zmęczenie, ogólne złe samopoczucie
  • ciężkie reakcje skórne, w tym powstawanie pęcherzy
  • wysokie ciśnienie krwi, zatrzymanie wody w organizmie
  • zaburzenia czynności wątroby (objawiające się zażółceniem skóry oraz białkówek oczu)
  • zaburzenia czynności nerek (objawiające się zwiększonym lub zmniejszonym oddawaniem moczu, puchnięciem nóg)
  • niewydolność serca (objawiające się dusznością, obrzękiem)

Częstość nieznana (nie może być określona na podstawie dostępnych danych)

  • Czerwona, łuszcząca się wysypka z guzkami podskórnymi oraz pęcherze, głównie w okolicy fałdów skórnych, na tułowiu i kończynach górnych, z towarzyszeniem gorączki we wczesnych etapach terapii (ostra uogólniona osutka krostkowa). Jeśli takie objawy wystąpią, należy przerwać przyjmowanie leku i niezwłocznie zwrócić się o pomoc medyczną


Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, należy powiedzieć o tym lekarzowi lub farmaceucie.

APAP INTENSE - Producent

US PHARMACIA Sp. z o.o.
Ziębicka 40
50-507 Wrocław

 

Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Kod producenta: 5909991430924
Parametry techniczne:
Postać:
tabl.powl.
,
opakowanie
Dawka:
0
,
2g+0
,
5g
Opakowanie:
10 tabl.
Lek na receptę:
nie

Dbamy o Twoją prywatność

Nasz Sklep wraz z Zaufanymi Partnerami przetwarza Twoje dane osobowe zbierane w Internecie np. IP Twojego urządzenia oraz informacje zapisywane za pomocą technologii służących do ich śledzenia i przechowywania, takich jak pliki cookies, sygnalizatory www lub innych podobnych technologii.

Pliki cookies wykorzystywane są w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności, a także w celach analitycznych, marketingowych, oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań w tym także do wyświetlania spersonalizowanych treści (reklamowych) oraz do poprawnego działania strony internetowej. Warunki przechowywania lub dostępu do cookie możesz określić w Twojej przeglądarce.

Klikając „ZGADZAM SIĘ, CHCĘ PRZEJŚĆ DO STRONY” wyrażasz zgodę na stosowanie ciasteczek zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki oraz na dostosowanie treści na stronie naszego Sklepu do Twoich preferencji, a także w celach statystycznych i marketingowych, w tym do wyświetlania spersonalizowanych treści (reklamowych). Zgodę możesz wycofać w dowolnym momencie poprzez usunięcie plików cookies z przeglądarki z danego urządzenia końcowego.

Jeżeli klikniesz „NIE WYRAŻAM ZGODY” - nie będzie możliwe wejście na stronę Sklepu.

NIE WYRAŻAM ZGODY
ZGADZAM SIĘ, CHCĘ PRZEJŚĆ DO STRONY
pixel