Darmowa dostawa od 299,00 zł
Do darmowej wysyłki brakuje Ci 299,00 zł
Paracetamol Galena syrop 0,12 g/5ml 100 ml

Paracetamol Galena syrop 0,12 g/5ml 100 ml

  • Ból różnego pochodzenia o małym i średnim nasileniu (ból głowy, zębów, mięśni, stawów, bóle miesiączkowe, nerwobóle i inne).
  • Gorączka w przeziębieniach i stanach grypopodobnych.
4,99 zł
brutto / szt.
Najniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: / szt.
Cena regularna: / szt.
Możesz kupić także poprzez:
Produkt niedostepny, dostawa wkrótce
Produkt niedostepny, dostawa wkrótce
14 dni na łatwy zwrot
Ten produkt nie jest dostępny w sklepie stacjonarnym
Bezpieczne zakupy

Paracetamol Galena syrop 0,12 g/5ml 100 ml

 

Opis produktu

Wskazania:
Ból różnego pochodzenia o małym i średnim nasileniu (ból głowy, zębów, mięśni, stawów, bóle miesiączkowe, nerwobóle i inne).
Gorączka w przeziębieniach i stanach grypopodobnych.

Właściwości:
Paracetamol jest lekiem o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym w postaci syropu, przeznaczonym głównie dla dzieci.

Dawkowanie:
Stosować doustnie.

U dzieci zalecana dawka wynosi od 10 do 15 mg/kg masy ciała co 4 godziny do 4 razy na dobę.

Przykładowe dawki jednorazowe:

  • u dzieci w wieku od 2 do 6 lat: od 120 mg do 240 mg (od 5 ml do 10 ml syropu)
  • u dzieci w wieku od 6 do 12 lat: od 240 mg do 480 mg (od 10 ml do 20 ml syropu).

U dzieci poniżej 2 lat podawać tylko na zalecenie lekarza.

Maksymalna dawka dobowa u dzieci wynosi 65 mg/kg masy ciała.

Skład:
100 ml syropu zawiera:
Substancję czynną: paracetamol 2,4 g.
Substancje pomocnicze: glicerol, sorbitol (E 420), powidon, propylu parahydroksybenzoesan (E 216), czerwień koszenilowa (E 124), aromat owoce leśne, woda oczyszczona.

5 ml syropu (1/3 miarki) zwiera 120 mg paracetamolu.

Przeciwwskazania:
Uczulenie na substancję czynną paracetamol lub którykolwiek ze składników pomocniczych. 
Ciężka niewydolność wątroby lub nerek.
Stosowanie inhibitorów MAO oraz okres do 2 tygodni po ich odstawieniu.
Wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej i reduktazy methemoglobinowej.
Leku nie należy stosować dłużej niż 10 dni u dorosłych i 3 dni u dzieci bez zalecenia lekarza.

Ostrzeżenie:
Przedawkowanie leku może stanowić zagrożenie dla życia.

Symbol
5909990938513
EAN
5909990938513
Potrzebujesz pomocy? Masz pytania?Zadaj pytanie a my odpowiemy niezwłocznie, najciekawsze pytania i odpowiedzi publikując dla innych.
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel