Ibufen 200 mg 5 czopków
- Lek w postaci czopków doodbytniczych wskazany do stosowania w przypadku gorączki różnego pochodzenia, między innymi w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych.
Ibufen 200 mg 5 czopków
lek wydawany bez recepty
Skład
1 czopek zawiera 200 mg ibuprofenu
Składniki
Witepsol H15, Witepsol W45.
Wskazania
Dla dzieci powyżej 6. roku życia w przypadku gorączki różnego pochodzenia (także w przebiegu zakażeń wirusowych, w przebiegu odczynu poszczepiennego); bólów różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego: bóle głowy, gardła i mięśni towarzyszące przeziębieniu i grypie, bóle mięśni, stawów i kości, na skutek urazów narządu ruchu (nadwyrężenia, skręcenia), bóle na skutek urazów tkanek miękkich, bóle pooperacyjne, bóle zębów, w tym bóle na skutek ząbkowania, bóle głowy, bóle uszu występujące w stanach zapalnych ucha środkowego.
Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu.
Sposób użycia:
Dzieci - maksymalna dawka dobowa dla dzieci w wieku do 12 lat ibuprofenu wynosi 20-30 mg na kg masy ciała, podzielona na 3 do 4 pojedynczych dawek.
Dzieci od 6 do 9 lat (waga 20 do 29 kg) 1 czopek 3 razy na dobę, w odstępach po 8 godz, nie więcej niż 3 czopki na dobę.
Dzieci od 10 do 12 lat ( waga od 30 do 39 kg) 1 czopek 4 razy na dobę, w odstępach co 6 godz. Nie więcej niż 4 czopki na dobę.
Dorośli i młodzież powyżej 12 lat (pow. 40kg) 1-2 czopki w odstępach co 4-6 godz. nie więcej niż 6 czopków na dobę.